Gayrimenkul hakkımı bana vermiyor

Ana Sayfa Forumlar Gayrimenkul Hukuku Gayrimenkul hakkımı bana vermiyor

• This topic is empty.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
  • #996 Reply
    Ziyaretçi

2001 senesinde eşimin kardeşi bize kirada oturmayın kendi eviniz olsun diye bize arsasında olan 2 katlı evin üst katına yeni bir daire yapmamızı teklif etti. Bende kabul ettim , yer parası verdim ve onlar noterlikten inşaat yapma ve aboneyi kendi üzerime olması için muvafakatname imzaladı. Bende üst kata inşaata başladım ve tüm masrafı kendim yaparak bitirdim ve taşındım. 17 sene böyle oturdum. Daha sonra imar barışı geldi. Ben imar barışından yararlanmak istedim. Ama arsa sahibi buna karşı geldi. Ne yaptıysam kabul etmedi. Aradan 2 yıl geçti Senin yerin yok dedi ve arsayı başka birine sattı. Satın alan kişide bana baskı yaparak çıkarmaya çalışıyor.Birde geriye dönük kira almakla tehdit ediyorlar yani ecrimisil davasıyla sizce dava açarlarsa kazanabilirler mi? Bu evi benim yaptığıma ve arsaya para verdiğime dair şahitlerimiz var.Ve de inşaat yapmama noterlik huzurunda onay verdi. Yıllarca evin vergisini ben ödedim. Şimdi mahkemeye versem evin bana tescillenmesi ya da evin değerinin bana ödenmesini sağlayabilir miyim?

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
Yanıtla: Gayrimenkul hakkımı bana vermiyor
Bilgileriniz: